OPINEL

Ikonická francouzská značka nožů ze Savojských Alp - jednoduché, bezpečné a kvalitní nože známé po celém světě.

 

První zavírací nůž OPINEL vyrobil syn místního kováře Joseph Opinel již v roce 1890, Od té doby je tvar nože prakticky stále stejný. Při návštěvě továrny či muzea můžete potkat členy rodiny Opinel, kteří jsou stale ve vedení společnosti.

 

OPINEL není multifunkční nůž, je to prostě kvalitní jednoduchá a bezpečná klasika.

U nás v obchodě najdete zejména krásné a bezpečné My first OPINEL nože pro děti. Mají veškeré vlastnosti standardního nože, navíc jsou opatřeny kulatou špičkou. Vaši dobrodruzi se tedy mohou učit zacházet s opravdovým nožem přeci jen bezpečněji. Pro ty větší máme nože Outdoor Junior, vybavené navíc píšťalkou. Když budete chtít s dobrodruhy doma vařit, pořiďte jim kuchařskou sadu.

Najdete u nás i nabídku pro tatínky nebo celé rodiny – sada Nomad je to pravé na všechny vaše dobrodružné výpravy.

 

A tady je pár zajímavých informaci :  

95 % materiálů na rukojeti a výroby je ve Francii (výjimka např. exotická dřeva nebo buvolí rohy) Co není vyrobeno ve Francii, je vyráběno v Evropě ( Německo, Španělsko, Itálie). Zkrátka OPINEL se co nejvíce drží lokálních zdrojů a tak nezatěžuje životní prostředí dlouhými transporty materiálu.

Dřevo se ve špalíčcích suší přímo v továrně a po dosažení patřičné kvality, s ohledem na vlhkost dřeva, se teprve použije na výrobu rukojetí.

Na čepele se používají dva typy oceli – Carbon – tradiční vysoce kvalitní ocel s vysokým obsahem uhlíku. Tato ocel se používá u základní řady outdoor nožů velikosti 02-12. Je to klasika, má výborné krájecí vlastnosti, snadno se brousí, ale vyžaduje trochu víc péče. Po použití je potřeba nůž dobře očistit a namazat – stačí třeba nakrájet slaninu.

Nověji proto začal OPINEL používat pro většinu nožů Inox – tedy švédskou sandwik ocel. Tato ocel je díky přidání podílu chromu odolnější vůči korozi a tolik se neopotřebovává.  Má výborné krájecí vlastnosti, je vysoce odolná proti korozi, takže najde širší využití.

Používá se u všech typů nožů – kompletní základní řada outdoor nožů 02-12, nože s rukojetí se speciálních dřevin, nože s polymerovou rukojetídárkové sady, kuchyňské nože, zahradní nože a nůžky.

Samozřejmě je právě tato ocel použitá u nožů My first OPINEL, které najdete u nás.

Všechny outdoor nože od velikosti 6 jsou vybaveny patentovanou bezpečnostní pojistkou Viroblock. Ta zamezí nechtěnému otevření nože a také zavření nože během používání.

OPINEL dbá na ekologii – nejen že se snaží omezit transport, ale také veškerý dřevěný odpad z výroby využívá na vytápění továrny. Odřezky a piliny jsou odsávány a potrubím vedeny přímo do kotelny a to už od roku 1970.

Podobně voda použitá při broušení nožů je vedena do čističky a tam je pevný odpad oddělen a znovu použit na výrobu brusných kotoučů a čistá voda jde zpět k použití

149
159911491599

Stránka 1 z 1 - 15 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 15 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.