Nikwax

Z vlastní zkušenosti víme, že s kvalitním outdoorovým vybavením si všichni dokáží užít pobyt venku mnohem víc, než když má člověk trávit výlet v nekomfortním vlhku, zimě nebo naopak v přílišném teplu, atd. A protože kvalitní výbava něco stojí, tak je na místě se o ni dobře starat, aby nám vydržela co nejdéle a v co nejlepší kondici. Právě proto jsme zařadili do našeho sortimentu čistící a impregnační prostředky značky Nikwax.

Že Nikwax neznáte? 
Jejím zakladatelem je Nick Brown, který chodil odmalinka se svým otcem na dlouhé túry po anglických a skotských kopcích. Nick nebyl spokojený s tehdy dostupnými impregnačními prostředky, a tak vynalezl svůj vlastní impregnační vosk (Nickův vosk… odtud název Nikwax), který zajistil jeho botám nepromokavost a potřebnou péči. Byl to předchůdce celé řady čistících a impregnačních výrobků na bázi vody Nikwax, které dnes již světoznámá firma vyrábí.

Jak Nikwax funguje?
Nebudeme Vás trápit chemickým složením látek, ze kterých se vyrábí, protože tomu popravdě ani my nerozumíme. (Kdo bude chtít, tak se o tom může dočíst více zde) Důležité je vědět, že hlavní aktivní složkou ve všech výrobcích Nikwax je jakýsi polymer, který během ošetření obalí textilní i koženou strukturu látky vrstvou molekul. Tyto molekuly se váží na vše, co absorbuje vodu a zároveň zanechávají prostor mezi jednotlivými vlákny volný a prodyšný, To zajistí výrobkům vysokou funkčnost (vodoodpudivost a elasticitu). Nikwax impregnace se pohybuje a ohýbá zároveň s textilními a koženými vlákny. Proto je funkční i po několika vypráních a neztrácí nic na své funkčnosti na rozdíl od jiných srovnatelných výrobků, které musejí být aplikovány po každém praní.

Jak funguje Nikwax

Proč mají některé Nikwax produkty zelený uzávěr a jiné zase fialový?
Nikwax výrobky nejlépe fungují v případě dvoustupňového použití. V první fázi je důležité důkladné očištění, po kterém by měla následovat správná impregnace. Tento proces zajistí obnovení výrobcem udaných vlastností u oděvů, obuvi a vybavení, případně jejich zlepšení. Zelený uzávěr mají prostředky pro čištění, fialový pro impregnaci.

zelené víčkofialové víčko

Jak se Nikwax aplikuje? Úplně jednoduše. :-)
Jak jsme se již výše zmínili, produkty Nikwax jsou na bázi vody, což je důležité právě při procesu aplikace, která je díky tomu naprosto jednoduchá a nezabere moc času. Aktivní částice jsou transportovány na textilie nebo kůži přímo prostřednictvím vody při praní (v případě kožených bot při čištění). Aktivní částice jsou transportovány pomocí vody do těch částí textilu a kůže, které jsou schopné nasáknout vodu, namísto aby zůstaly pouze na povrchu materiálu. Aplikace impregnace samozřejmě nemění původní vzhled ani funkční vlastnosti. Produkty Nikwax jsou nehořlavé, přátelské pro životní prostřední a neobsahují žádný fluorid uhličitý.


Ošetření vhodné pro vodoodpudivé/ prodyšné oděvy (membránové oblečení): praní - Tech Wash, impregnace – TX. Direct

Ošetření vhodné pro fleece a oděvy se syntetickou podšívkou: impregnace – Polar Proof

Ošetření vhodné pro péřové oděvy: praní – Down Wash, impregnace – Down Proof

Ošetření vhodné pro bavlněné oděvy: impregnace – Cotton Proof

Ošetření vhodné pro softshellové oděvy: impregnace – Softshell Proof Wash-In

Ošetření vhodné pro syntetické funkční prádlo: praní – Base Wash

Ošetření vhodné pro funkční spodní prádlo a ponožky (1. vrstvu) vyrobené z vlny/vlněných směsí: praní – Wool Wash

159
250911592509

Stránka 1 z 1 - 21 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 21 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.