Jak vybrat plavecké pomůcky

Před odjezdem na dovolenou k vodě spousta rodičů řeší bezpečnostní opatření týkajících se bezpečnosti jejich dětí při plavání či pobytu u vody všeobecně. To vyřeší výběr těch vhodných plaveckých pomůcek.

Plaveckých pomůcek existuje mnoho druhů. Ne vždy je však jednoduché se v nich vyznat. Každému malému dobrodruhovi může vyhovovat jiný druh, případně kombinace dvou druhů. Nejjednodušší je řídit se při nákupu doporučeným věkem, hmotností dítěte a osobními preferencemi.

Mezi nejznámější plavecké pomůcky patří:

  • pás
  • vesta
  • plováček
  • rukávky

Vezmeme to tedy pěkně po pořádku....

 

pasy2

 

Plavecké pásy většina rodičů zná z kurzů plavání. Jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadné EVA pěny a liší se počtem dílků. Jsou tedy vhodné i pro ty nejmenší plavce. Většinou doporučujeme nákup pásku s nejvyšším počtem dílků (tj. 13). Dílky se dají dle potřeby jednoduše ubírat a přidávat.

Důležité je dávat pozor na to, aby byly všechny dílky na zádech, díky čemuž bude dítě na vodě na břiše a bude moc plavat. Pokud by byly dílky po celém obvodu těla, bude pás dítě držet ve svislé poloze a váš dobrodruh tak nebude moci plavat, jen se nechat nadnášet, jako u nafukovacího kruhu.

Plavecké pásy Aronet najdete zde

 

 

 

 

Plováčky jsou v dnešní době velice oblíbené. Jsou vyrobeny z plavkoviny. Mají různě dlouhé rukávy i nohavice a pomohou dětem získat sebedůvěru ve vodě a naučí je plavat. Nadnáší a zároveň díky obsahu ochranného faktoru SPF50+ chrání i pokožku proti škodlivému slunečnímu záření. Každy plováček má určitý počet kapes ve kterých jsou plováky, které se dají libovolně vyndávat, čímž se dá vztlak a velikost přizpůsobit aktuálním potřebám uživatele. Plováčky děti nijak neomezují v pohybu, dávají jim možnost plně využít své ruce a ramena, zatímco je drží ve správné poloze pro plavání. Ustojí i chlorovanou a slanou vodu. Stačí ho vyprat ve studené vodě. Pokud pořídíte Vašemu malému dobrodruhovi plováček, tak již nemusíte kupovat plavky. :-)

dětský plováček JablíčkoDětský plováček SplashAbout Short John LodičkaDětský plováček SplashAbout Short John Zelenomodrý s rukávem

Plováčky SplashAbout najdete zde.

 

Dětské plovací vesty kombinují vše, co od dětských plaveckých pomůcek potřebujete. Nadnáší, chrání před chladem z vody, větrem i sluníčkem. Jsou vyrobené z měkkého a pružného 3 mm neoprénu, který obsahuje ochranný faktor SPF50+. U starších modelů jsou uvnitř vyjímatelné plováky rozmístěné v několika kapsách (počet plováků i kapes se liší dle jednotlivého typu vesty). Vztlak či velikost vesty lze dle potřeby snadno upravit vyjmutím jednoho či více plováků. Vesty jsou plně prošívané, potažené nylonem. Vpředu jsou pro snadnější oblékání celorozpínací vysoce kvalitním značkovým YKK zipem. Údržba plovacích vest je stejně snadná jako údržba plováčků. Ustojí i chlorovanou a slanou vodu. Při nákupu je důležité pohlídat, aby vesta měla CE mark certifikáty a aby splňovala Evropskou normu EN13138-1.

Dětská plovací vesta SplashAbout Vážka 1dětská plovací vesta SplashAbout Lodičkadětská plovací vesta SplashAbout Hvězdice

Plovací vesty SplashAbout najdete zde.

Za zmínku stojí plavecké vesty Aqua Sphere vyvinutá speciálně pro výuku plavání. Byly navrženy světoznámým plavcem Michaelem Phelpsem a jeho trenérem. Jsou vyráběny ve 2 velikostech. Mají několik nastavitelných pásků pro přesné a pohodlné upevnění. Napomáhají dětem naučit se ležet ve/na vodě. Super vychytávkou, kterou se pyšní pouze tento typ vesty, je praktické držadlo na zádech. Rodič či instruktor může pomocí něho jednoduše upravit polohu dítěte při pohybu ve vodě. Uvnitř vesty jsou pěnové vztlakové panely, které napomáhají vyvážené poloze těla a pohodlí ve vodě.

Michael Phelps Aqua Sphere plavecká vesta SWIM VEST zelená_modrá 1Michael Phelps Aqua Sphere plavecká vesta SWIM VEST růžová_fialová 2

Dětské plavecké vesty Aqua Sphere najdete zde.

 

Pás, plováček i vestu doporučujeme u nezkušených plavců a menších dětí pro jistotu doplnit ještě nadlehčovacími rukávky.

 

V nabídce máme 2 typy nadlehčovacích rukávků.

První typ je vyroben stejně jako plavecké pásy ze zdravotně nezávadné EVA pěny. Není je třeba nafukovat a nehrozí propíchnutí. Utahují se dle potřeby pomocí suchého zipu. 

Tyto rukávky najdete zde.Vychytanější jsou dětské plavecké rukávky Aqua Sphere, které jsou navržené stejně jako výše popsaná vesta plavcem Michaelem Phelpsem. Tyto rukávky jsou také vyrobené z nadlehčovací pěny. Ta je na povrchu zabalená do materiálu příjemného na dotek, takže nikde neškrábou. Uvnitř je ještě nafukovací část pro zvýšení vztlaku a perfektní padnutí.

Oboje rukávky najdete zde.

Michael Phelps Aqua Sphere plavecká vesta SWIM VEST image foto 2jpg 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.