Jak vybrat UV oblečení pro děti

Malé dobrodruhy sluníčko nespálí

Každý ví, že sluneční paprsky obsahují škodlivé UV záření, které může způsobit různé kožní problémy, v nejhorším případě zhoubný nádor kůže. Dětská pokožka je mnohem zranitelnější, než kůže dospělého člověka. Ačkoliv má stejný počet vrstev, je pouze jen z jedné pětiny tak silná, jak pokožka dospělého člověka. Zároveň je pokožka mnohem méně pigmentována v porovnána. Při spálení slunečními paprsky sice obvykle rychle regeneruje, ale genetická informace může být nenávratně poškozena. A to zvyšuje pravděpodobnost budoucího rakovinného bujení. Nechceme vás však zbytečně strašit a nabízíme pro slunečné letní dny efektivní řešení v podobě UV oblečení na ven i na pláž a kvalitních slunečních brýlí.

 

didriksons_ss2019_sport_kids_148_c191

 

Na škodlivý UV faktor chytrý dobrodruh vyzraje!

K ochraně před škodlivými následky UV záření samozřejmě patří i dodržování  obecných zásad pobytu na slunci:

  • PMD-dobrodruh-potapniknetrávit na sluníčku dobu, kdy je sluneční svit nejintenzivnější, tedy mezi 10. a 16. hodinou
  • nenechat děti na slunci spálit, protože i jediné spálení může zanechat trvalé následky
  • nezapomenout ošetřit ochranným krémem místa, která právě nejsou zakryta oděvem
  • opalovací krémy by neměly být používány pro kojence do 6 měsíců věku
  • dobré je prohlížet pravidelně pokožku dětí a případné změny ihned konzultovat s lékařem
  • důležité je také nezapomínat chránit nejen pokožku, ale také zrak dětí, a to kvalitními slunečními brýlemi s UV filtrem

 

Mažu, mažeš, mažeme

Jedinou používanou ochranou proti UV záření doposud byly opalovací krémy. Ty samozřejmě před UV zářením chrání dnes již ve většině případů spolehlivě, ovšem i toto řešení má své nevýhody. Ne všechny krémy se snesou s pokožkou (zejména s citlivou dětskou pokožkou) a navíc kvalitní a k pokožce šetrné krémy jsou poměrně drahé. Při koupání či sportu se navíc krémy smývají a je třeba se opakovaně mazat, což opět zvyšuje finanční náročnost tohoto způsobu ochrany.

A navíc, těžko se budete celé léto mazat krémem pod oblečením, což by ovšem pro zajištění dokonalé ochrany před UV zářením bylo třeba. Mnoho lidí totiž bohužel neví, že běžný oděv před UV zářením neposkytuje dostatečnou ochranu. Například bavlněným tričkem projde přibližně 10 % škodlivých UV paprsků. Na to se začalo v poslední době zaměřovat mnoho výrobců oblečení, kteří začali nabízet speciální oděvy s UV ochranným faktorem.

 

didriksons_ss2019_sport_kids_106_c191

 

Chytré řešení v podobě UV oblečení

Oblečení s ochranným UV faktorem naproti tomu představuje jednorázovou investici a nabízí ochranu bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších účinků. Ochranný faktor oblečení – podobně jako ochranný faktor opalovacích krémů – udává, kolik UV záření pronikne přes oděv do kůže. Například oblečení s faktorem UPF 50 propustí do kůže pouze 1/50 (tedy 2%) UV záření, které dopadlo na jeho povrch. Při koupi UV oblečení doporučujeme raději upřednostnit značkové výrobky, u nichž je jistota, že skutečně poskytuje ochranu vyjádřenou uvedeným UPF faktorem. V oblasti dětského UV oblečení vyniká švédská firma Didriksons.

Nezapomeňte, že děti jsou slunečnímu záření vystaveny nejen na pláži při koupání, ale prakticky pokaždé, když tráví čas venku a svítí sluníčko. Proto někteří výrobci oblečení s UV ochranným faktorem nabízejí nejen plavky, ale široké portfolio dětského oblečení s UV ochranou. Například zmíněný Didriksons vyrábí také overaly, trička, kraťasy  a kšiltovky na celodenní nošení. Výrobky Didriksons s UPF 50+ nabízíme v našem e-shopu a prohlédnout a s námi zkonzultovat ho můžete i v našem kamenném obchodě.

Náš kompletní sortiment UV oblečení najdete zde:

 

 

didriksons_ss2019_sport_kids_806_c191

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.