Jak vybrat vhodné trekové hole

Před nedávnem jsme do sortimentu zařadili novinku a tou jsou turistické, nebo také trekové či trekingové hole.

Tito užiteční pomocníci zažívají v posledních letech doslova boom.

Usnadní pohyb v terénu, ale zároveň jejich používáním děláte něco pro své tělo a zdraví.

Rádi bychom Vám v tomto článku shrnuli pár rad, kterými se můžete řídit při výběru vhodných trekových holí:

1. Hmotnost

Při výběru holí určitě hleďte na jejich váhu. Je to jeden z nejdůležitějších parametrů. Pokud se chystátena krátký výlet, tak Vás o pár gramů vyšší zátěž nemusí trápit, ale při náročnější túře či při cestování letadlem, atd. je pak každý gram navíc znát.

2. Velikost

Trekové hole mohou být pevné či teleskopické. Nespornou výhodou teleskopických holí je možnost nastavit jejich délku pro postavy od 140 do 200 cm výšky. Rovněž jejich přeprava je snažší, protože jsou kompaktnější. Pevné hole zase mívají větší tuhost, nižší váhu a delší životnost.

3. Celkový dojem

Materiál a tvar rukojeti mají velký vliv na uživatelský komfort. Je tedy důležité před nákupem vyzkoušet více typů, abyste zjistili, který Vám nejlépe sedne. Stejné je to s provedením poutek. Velkou roli při rozhodování by měla hrát také kvalita a šíře doplňků dodávaných k holím (kloboučky, botičky, atd.), snadnost manipulace a nastavitelnost holí. Pro někoho může být zásadní i přítomnost nebo naopak nepřítomnost odpružení (tzv. antishocku).

Snad jsme Vám alespoň trochu pomohli.

Pokud máte ještě nějaké dotazy, tak nás neváhejte kontaktovat přes telefon či email, anebo se rovnou zastavte u nás na prodejně Pro malé dobrodruhy na Florenci.

Budeme se těšit!

Náš kompletní sortiment trekových holí najdete zde.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.