Jak správně vybrat dětské sandály

Jak správně vybrat dětské sandály

 

Pevně věříme, že Vám následující text usnadní orientaci v problematice výběru dětských sandálů.

 

Většina rodičů ví, že výběru dětské obuvi je třeba věnovat zvýšená pozornost. Nekvalitní obuv, špatně zvolený tvar či velikost mohou způsobit nezvratné zdravotní poškození. Aby mohla dětská noha růst, jsou její kosti měkké a chrupavčité a to je důvod, proč jsou tak náchylné k nejrůznějším deformacím, které mohou být i trvalé.

 

Pečlivost při výběru dětských bot je opravdu na místě.

 

36200177_10156141366151084_5531730590904090624_o

 

 

Na co si dát pozor?

 

  • Správná velikost:

Stejně jako u klasický uzavřených bot by mělo být před prsty u nohy ještě 10 až 15 mm místa. U sandálů lze toto snadno opticky zkontrolovat. Šířka boty musí odpovídat šířce nohy v místě prstních kloubů. Sandály nesmí v žádném případě nikde tlačit. 

 

  • Míra odvětrání:

Sandály se samozřejmě vyrábějí v mnoha variantách. Některé jsou odvětrané více, některé zase méně. Zde je nutné vybírat s ohledem na to, co jakého počasí a terénu je bude malý dobrodruh nosit. Pro chůzi ve městě po rozpálených chodnících se hodí sandály co nejvíce otevřené, naopak na procházku do lesa je lepší zvolit sandály uzavřenější. Nejen že se do nich nedostane vlhkost, ale ani kamínky či jiné nežádoucí předměty, které by dítěti vadily v chůzi.

 

  • Prodyšnost:

Vzhledem ke svému určení do teplého počasí je důležitá také prodyšnost sandálů. Nestačí, že jsou otřené. Důležité je, aby byly také pásky sandálů vyrobeny z prodyšného materiálu, který dovolí noze dýchat. Prodyšná, v ideální případě perforovaná, by měla být také stélka sandálů, která by měla být na rozdíl od běžné obuvi napevno. Pokud malý dobrodruh vyndá nohu ze sandálů a má ji zapařenou, tak je někde chyba. Prodyšnost je důležitá také pro předcházení kožních onemocnění.

 

  • Zapínání:

Důležité je také způsob zapínání sandálů, které by mělo být pro dítě co nejsnadnější. V dnešní době převažuje zapínání na suchý zip, popřípadě elastickou tkaničku s plastových jezdcem na utažení. Tady záleží na tom, co kdo preferuje.

 

  • Hmotnost:

Dalo by se říct, že čím nižší hmotnost, tím líp. Sandály by měly být lehké, aby zbytečně nezatěžovaly vyvíjející se kloubní aparát dolních končetin dítěte.

 

  • Praxe:

Ze své vlastní zkušenosti víme, že jsou pro děti nejvhodnější sandálky s uzavřenou špičkou, která ochrání jejich prstíky. Také se ujistěte, zda sandály při chůzi nepadají z nohy. Důležitá je fixace kolem kotníku (většinou pomocí elastického pásku). Obojí ochrání děti před nepříjemným poraněním v případě zakopnutí při běhu či jiné aktivitě.

 

Pokud máte ještě nějaké dotazy... a nemusí se týkat pouze obuvi, tak nám napište, zavolejte nebo se stavte u nás na prodejně Pro malé dobrodruhy.

 

Budeme se těšit.

 

Náš kompletní sortiment sandálů naleznete zde.

 39121305_10156257617591084_4566365897182150656_o

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.