Hurááá, prázdniny! Praktické seznamy na dobrodružné cesty …

Blíží se letní prázdniny a s nimi i čas dovolených, výletů a různých dobrodružných cest. Víme, jak jsou občas chvíle před odjezdem na dovolenou hektické, balíte kolikrát na poslední chvíli a i když začínáte s přípravou kufrů několik dní před odjezdem, i tak se občas stane, že někdo z rodiny před odchodem na pláž zjistí, že prostě nemá plavky…??!! Nebo se vám vybije telefon a nabíječku jste zapomněli v zásuvce u pracovního stolu doma, což je Vám o 1500 km dál v hotelu u pláže celkem k ničemu a další fotky už prostě nemáte jak pořídit. Tomu se říká smůla, ale můžete jí předejít.

tričko Reima Fiji

 

Už nikdy zapomenuté plavky!

Aby vás žádná taková nemilá cestovní překvapení nečekala, připravujeme pro vás sérii praktických seznamů, abyste na žádnou podstatnou věc při balení nezapomněli. Začínáme dovolenou u moře. Seznamy najdete ve variantách pro kluky a pro holky a vždy ve věkové skupině 0-3 roky, 3-6 let, 6+ let , své věci už si nezapomene ani maminka a táta a pak je tu seznam společných praktických věci pro všechny. Stačí vytisknout a odškrtávat, vždy je ponechán prostor, abyste si mohli doplnit i vaše individuální vychytávky. Pokud vám však něco podstatného v seznamech chybí, dejte nám vědět, rádi vaše tipy doplníme pro ostatní dobrodruhy na příště. Napiště nám na mail obchod@promaledobrodruhy.cz a vychytávku do dobrodružného seznamu doplníme.

 


 

Seznamy na dovolenou k moři ke stažení v pdf - varianta pro holčičky 

Dle obrázku zvolte věkovou kategorii vaší slečny. Kliknutím na obrázek si stáhnete seznam v pdf.

 Slečna0-3_1   Slečna3-6   Slečna6+2

 

Seznamy na dovolenou k moři ke stažení v pdf - varianta pro kluky

Dle obrázku zvolte věkovou kategorii vašeho kluka. Kliknutím na obrázek si stáhnete seznam v pdf.

Kluk0-3  Kluk3-6  KLUK6+2

 

Seznamy na dovolenou k moři ke stažení v pdf - varianta pro maminky, táty a společný rodinný seznam

Dle obrázku zvolte variantu pro mámy nebo táty plus si určitě vytiskněte společný rodinný seznam, kde najdete všechny společné nezbytnosti. Kliknutím na obrázek si stáhnete seznam v pdf.

 MAMINKA   Táta

 


 

Tipy ze seznamů malého dobrodruha 

 

TIP č.1: V seznamu máme UV oblečení? Co to je?

Staráte se pečlivě o zdraví vašich dětí? Nepochybujeme, že používáte pro ochranu dětské pokožky před sluncem a jeho škodlivými účinky na citlivou dětskou kůži opalovací krémy s vysokým faktorem. Určitě vás ale taky otravuje myslet na to, že musíte mazat dítka opakovaně v průběhu dne - půl hodiny před odchodem na pláž, po každém koupání, pravidelně po dvou hodinách atd. Když už děti udržíte v klidu a promažete je od uší po paty, stačí, aby se vyváleli v písku a rázem ho mají nalepený všude, takže následuje pláč, s dítkem rychle pod sprchu a musíte začít celou proceduru znovu, nehledě na to, že řada krému nechává na oblečení žluté stopy, které lze odstranit pouze praním. 

Máme pro Vás tedy tip, jak tyto nepříjemnosti obejít. Mrkněte do sekce s naším UV oblečením. Jeho nespornou výhodou je, že funguje hned. Dítko se obleče, vyráží ven na pláž a faktor UPF 50+ funguje okamžitě - žádná půlhodinka čekání po namazání krémem. Oblečení je navíc rychleschnoucí, děti tedy nejsou v mokrém a studeném, ale za pár minut pobytu na pláži si hrají v suchém oblečení a jsou stále naplno ochráněny. Investice do oblečení je sice jednorázově vyšší, ale po sečtení výdajů za kvalitní opalovací krémy, kterých kvůli nutné opakované aplikaci spotřebujete za jednu dovolenou několik, času stráveném mazáním krémy… bude UV oblečení v jasné výhodě. Do plusu mluví i jeho vysoká kvalita, díky které ho v příštích sezónách využije i mladší sourozenec. Na pláž ze seznamu doporučujeme - trička, plavky, kšiltovky s krytím na krk. Krk je jedna z citlivých oblastí, která je při budování písečných hradů, dobrodružné cestě člunem po mořských vlnách vystavena dlouhému působení slunečních paprsků a velmi často je taky spolu s rameny jedna z nejčastějších spálených částí těla. Předejít této nepříjemnosti můžete kšiltovkami s krytím na krk. Jednoduché? Ano;) Taky proto jsou mezi našimi zákazníky žádané tak, že musíme stále doobjednávat novou várku.

 


dětské plavky Reima Tonga ultramarine 1dětské tričko Reima Fiji ultramarine 1dětská kšiltovka reima Somme yellow 4dětský klobouk Reima Viehe ultramarine

TIP č.2 Kde mám pas?!

Okradli Vás nebo jste pas prostě ztratili? I taková nepříjemnost se během letního cestování bohužel může stát. V seznamu se možná podivíte, proč uvádíme například cestovní pas + kopie. A přitom je to fajn vychytávka, která vám po případném okradení či ztrátě velmi usnadní veškerou komunikaci s úřady - kopie vašich dokladů - občanského průkazu, cestovního pasu, řidičáků atd. Nenahradí sice doklad plnohodnotně tak, abyste se země mohli vycestovat, nicméně až budete na zastupitelském úřadu prokazovat svoji totožnost, díky kopiím dokladů bude vše jednodušší. Doklad si buď vyfoťte do telefonu, uložte na používanou zabezpečenou složku cloudu, do které budete v případě potřeby moci vzdáleně přistoupit nebo jednoduše okopírujte a vložte kopii do jiné tašky než k cestovním dokladům.

 

Tak ať vám naše seznamy dobře slouží. Užívejte krásné začínající léto a my brzy přidáme další várku seznamů, aby i cesty jinam než k moři nekončili žalostnými výkřiky - mámo, kde mám ploutve?! Tak fajn léto od nás z dobrodružné základny ;)

 


Seznam moře-společný seznam-pdf

Slečna0-3_1 Slečna3-6 Slečna6+2 

Kluk0-3 Kluk3-6 KLUK6+2

MAMINKA Táta

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.