Blíží se konec školního roku a to je čas, kdy děti odjíždí na školu v přírodě. A není to výsada jen školáků, na pobyt v přírodě vyráží i některé školkové děti. Víte, co dobrodruhům zabalit s sebou? Máme pro vás seznam. Díky němu už doma nic nezapomenete.
Co dětem na školu v přírodě zabalit?
Školka nebo škola v přírodě trvá obvykle týden. Sbalte dětem věci jak na teplé počasí, tak na studenou, mokrou variantu. Před odjezdem nezapomeňte zkontrolovat voděodolnost oblečení a naimpregnovat boty. Co tedy s sebou? Mrkněte na náš seznam. Podle předpovědi se jim bude hodit:
- kšiltovka, čepice
- pláštěnka
- batůžek na výlety
- láhev na pití, krabička na svačinu
- krém na opalování, repelent proti hmyzu
- ručník, hygienické potřeby, kapesníčky
- peněženka s kapesným
- sluneční brýle
- čelovka
- hry na večery
- pytel na špinavé prádlo
Jen jen nechte, ať se sbalí sami
Nechte děti, ať si oblečení připraví sami. Bude to možná trochu chaotické, ale je to potřeba. Budou totiž vědět, co vlastně v kufru mají a hlavně kde to mají. Je také větší pravděpodobnost, že všechno oblečení zase dovezou zpátky, protože si ho poznají. Stáhněte si náš praktický seznam a dejte jim ho. Pak jen společně zkontrolujte, že mají sbaleno opravdu vše.
Do čeho dobrodruhy zabalit?
Pokud děti nebudou muset jít od autobusu velký kus cesty pěšky, sbalte je raději do kufru. Je totiž mnohem přehlednější a dobrodruhům se v něm lépe udržuje pořádek. Také se jim snáze poveze než třeba cestovní taška. Svačinu a pití jim připravte do malého batůžku, který stejně budou potřebovat na výlet.
Kvalitní boty jsou základ
Zabalte jak nepromokavé boty, tak sandály, a v případě deštivé předpovědi i holinky. Pokud kupujete boty nové, ať si je dobrodruzi před odjezdem pořádně rozšlápnou.
Nepodceňte kvalitní ponožky. Pokud vezmete ty z merina, může je dítě nosit i několik dnů za sebou (což se stejně děje, co si budeme namlouvat). Večer je stačí jen vyvětrat.
Přezůvky
Jako bačkory jsou ideální ponožkoboty Skinners - sbalíte je totiž do balíčku jako ponožky a téměř nic neváží. Skinnersky ale slouží i jako venkovní boty. Jsou velmi pohodlné, vyzkoušejte je. Jako přezůvky dobře poslouží i zmiňované sandálky Keen.
Holinky a ponožky
Membránové oblečení podrží v lijáku i vichru
Membránové bundy a kalhoty jsou do školy v přírodě nejlepší volbou. Oblečení je lehké, neprofoukne, nepromokne, rychle uschne, nezabírá místo a děti ho unesou i v batůžku na výletě. Je to výbava, kterou užijete celoročně.
Proč pořídit membránové oblečení?
Nepromokavé oblečení potřebuje každý dobrodruh. Bundy a kalhoty s membránou udrží děti v suchu a teple za každého počasí. Chcete vědět víc o jeho výhodách? Přečtěte si náš článek.
Softshellové oblečení do chladnějších dnů
Když je venku chladněji, hodí se softshell. Kalhoty i bundy můžete volit podšité fleecem nebo nezateplené. Softshellové oblečení vydrží lehký déšť, zahřeje, a když se zašpiní, stačí ho otřít vlhkým hadříkem.
Dětské mikiny
Podle počasí a místa, kam děti jedou, sbalte buď fleecovou nebo funkční mikinu. Zahřeje a přitom odvádí pot od těla. Oblíbené jsou zejména značky Ziener, Fantom a Drexiss.
Dětská trička
Do školky a školy v přírodě užijete jak tričko s krátkým rukávem, tak s dlouhým. A když má navíc UV ochranu, je to jedině dobře. Chrání totiž dětskou kůži před škodlivými slunečními paprsky. Dobrodruzi se pod něj nemusí mazat, přesto k jejich kůži neproniknou žádné škodlivé sluneční paprsky. Děti milují trička od Little Angel, v létě pak chladivá Coolmax od Drexiss.
Trička s krátkým rukávem
Dětská trička s dlouhým rukávem
Dětská UV trička
Proč dětem pořídit UV oblečení?
Dětská kůžička je velice citlivá. Proto bychom ji měli chránit před škodlivými slunečními paprsky a před spálením. Tuto ochrannou funkci skvěle zastoupí UV oblečení. Vše o jeho výhodách si přečtěte v našem článku.
Aby uši neofoukly
Proti sluníčku pořiďte kšiltovku nebo klobouček, hodit se ale bude i tenká funkční čelenka nebo čepice, zejména po ránu, nebo pokud děti jedou do hor.
Legíny, tepláky, šortky
Na ven, ale i do budovy, budou děti potřebovat pohodlné oblečení. Proto dětem přibalte dostatek legín, tepláků a kraťasů.
Do deště i do slunečných dnů
Pláštěnku i sluneční brýle také dětem nezapomeňte přihodit do kufru. Na škole v přírodě se jim bude hodit pravděpodobně obojí.
Plavky
Plavky se hodit mohou, pokud mají děti v plánu navštívit bazén, koupaliště nebo mají školu v přírodě dokonce zaměřenou na plavecký výcvik.
Ručník a hygienické potřeby
Kufr není nafukovací, proto volte ručníky funkční a rychleschnoucí. Zaberou minimum místa a dětem stačí jeden větší, jeden menší. Nezapomeňte přibalit šampon, mýdlo, kartáček s pastou, opalovací krém, tyčinku na rty a repelent.
Batůžky na výlety
Batohy máme v nabídce jak pro malé, školkové děti, tak pro juniory. Dětem musí batůžek hlavně dobře sedět na zádech. Velikost stačí menší - na svačinu, pití, plyšáka, záchranný pytlík do autobusu či hru, případně na pláštěnku či nepromokavou bundu.
Věděli jste, že děti by měly nosit batoh, který váží maximálně 10 % jejich hmotnosti? Jak správně dětský batůžek vybrat? Je to maličko věda, ale jsme tu od toho, abychom vám vše vysvětlili. Inspirujte se naším článkem.
Termosky, láhve a svačinové krabičky
Bez lahve, termosky nebo krabičky na svačinu se škola v přírodě neobejde. Víte, že máme Zdravou láhev s vlastním designem? Mrkněte na ni. Dětem se dobře vyplachuje a je lehká. Termoska zase udrží vodu studenou, i kdyby venku byly pařáky.
Jako zdravá svačinka může posloužit naše dobrodružná sváča. Navíc její koupí pomůžete jedné slečně dobrodružce se svalovou dystrofií.
Světýlko do každého batohu
Baterka nebo čelovka se hodí jak na večerní bojovky, tak na posvícení si v pokojíčku, kdyby se děti cítily v cizím prostředí nesvé.
A je to. Máte vše? Dětem všechno vybavení podepište nebo označte štítkem, ať pak neleží v hromadě ztrát a nálezů. Zabalte jim také předepsanou pohlednici s adresou a známkou, aby vás dobrodruzi mohli potěšit milým pozdravem. Ať si školu v přírodě užijí.